15. juli 2024

God deltakelse på Æresprisen

Fredag 6. og lørdag 7. mai arrangerte vi 1. Ærespris med 93 deltakere, knall vær og god stemning. Dette var første gang vi arrangerte barnestevne med visning inni skytterhuset og det ble godt mottatt med kiosk og visning. Stevnevinner ble Mette E. Finnestad som skjøt 347 poeng.

Mesterskap: 

Klasse 3-5: 1. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne (5) 347, 2. Geir Atle Metveit, Imenes (5) 346, 3. Tor Harald Lund, Søgne (5) 344, 4. Tor Arnfinn Homme, Kristiansand og Omegn (5) 343, 5. Mathias Olsen, Froland (4) 343

V55: 1. Anders Edvin Gusdal, Imenes 347, 2. Anders Metveit, Imenes 347, 3. Håvard Forsdal, Rise og Løddesøl 345

Klasse 1: 1. Anna Signe Dønnestad, Imenes 231

Klasse 2: 1. Magne Ingolf Madsen, Vegårshei 339, 2. Inge Markus Gjestvang, Imenes 336, 3. Anne Liv Skjeggedal, Imenes 328

Rekrutt: 1. Lilja Sofie A. Lundsett, Bamble 334, 2. Magnus Kleppe Brunvand, Ugland 298

Eldre rekrutt: 1. Teodor Rosland, Tørdal 349, 2. Magnus Selland Skaiå, Kristiansand og Omegn 348, 3. Asbjørn Ågedal, Evje og Hornnes 346

Junior: 1. Svein Christian Mathisen, Bamble 347, 2. Linnea Fredrikke Andreassen Lu, Bamble 346, 3. Eivind Skjeggedal, Mykland 345

Eldre Junior: 1. Benjamin Langenes Nyhaven, Søgne 345, 2. Inger Marie Bringsdal, Holum 317

V65: 1. Dag Kåre Salvesen, Imenes 348, 2. Åsulv Eriksen, Froland 347, 3. Dagfinn Vemmelvik, Greipstad 346, 4. Karl Åge Lyngroth, Froland 346

V73: 1. Karsten Valand, Grindølen 350, 2. Ole Nikolai Rydningen, Rise og Løddesøl 348, 3. Per Torleiv Tveiten, Bykle 348

Hovedskyting: 

Klasse 1: 1. Anna Signe Dønnestad, Imenes 231

Klasse 2: 1. Magne Ingolf Madsen, Vegårshei 243, 2. Inge Markus Gjestvang, Imenes 240, 3. Tom Sørdalen, Tørdal 238, 4. Anne Liv Skjeggedal, Imenes 237, 5. Espen Bakken, Vegårshei 229, 6. Kari Jørgensen, Imenes 222

Klasse 3: 1. Malin Lauvrak, Dølemo 234, 2. Ingvald Førde Ekra, Imenes 230

Klasse 4: 1. Mathias Olsen, Froland 243, 2. Tom-Freddy Andreassen, Bamble 240, 3. Tom Nyhaven, Søgne 239, 4. Kristian Storenes, Imenes 239, 5. Amalie Sagemoen, Ugland 238, 6. Lars Johan Skjeggedal, Mykland 237, 7. Trygve Thaule, Rise og Løddesøl 234, 8. Nina Vatne Alfsen, Vegårshei 231, 9. Karl Haslestad, Ugland 229, 10. Tor Henning Post, Ugland 229

Klasse 5: 1. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne 248, 2. Geir Atle Metveit, Imenes 246, 3. Tor Arnfinn Homme, Kristiansand og Omegn 245, 4. Tor Harald Lund, Søgne 245, 5. Lars Kristian Solheim, Vegårshei 244, 6. Arnfinn Bakkevoll, Søgne 243, 7. Tor Christian Mathisen, Bamble 243, 8. Reidar Ågedal, Grindølen 240, 9. Andreas Finnestad Lund, Søgne 239, 10. Kai Egil Berntsen, Froland 239, 11. Helene Storenes, Imenes 239, 12. Sindre Tunheim, Imenes 232

Klasse V55: 1. Anders Edvin Gusdal, Imenes 248, 2. Anders Metveit, Imenes 247, 3. Håvard Forsdal, Rise og Løddesøl 245, 4. Bjørn Bjellerås, Imenes 243, 5. Arild Håkedal, Dølemo 242, 6. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal 241, 7. Jon Olav Jåtun, Søgne 240, 8. Lars Esse, Bamble 240, 9. Oddvar Skov-Skov, Vennesla 239, 10. Georg Gulbrandsen, Dølemo 238, 11. Alf Kristian Alfsen, Vegårshei 227

Klasse HK416: 1. Knut Martin Solvik, Hv-08 Agder og Rogaland 238, 2. Alf Stensli, Hv-08 Agder og Rogaland 235, 3. Gunnar Solvik, Hv-08 Agder og Rogaland 230, 4. Trond Glidje, Hv-08 Agder og Rogaland 222, 5. Magne Ingolf Madsen, Hv-08 Agder og Rogaland 217

Klasse NU: 1. Pelle Suvatne, Birkenes 230

Klasse R: 1. Lilja Sofie A. Lundsett, Bamble 240, 2. Magnus Kleppe Brunvand, Ugland 221

Klasse ER: 1. Teodor Rosland, Tørdal 250, 2. Magnus Selland Skaiå, Kristiansand og Omegn 248, 3. Asbjørn Ågedal, Evje og Hornnes 248, 4. Knut Fredrik G Homme, Kristiansand og Omegn 246, 5. Johnny Mollestad, Birkenes 244, 6. Tor Ivan Torsvik, Kristiansand og Omegn 242, 7. Ulrik Myhren Stephensen, Ugland 240, 8. Kristian Sagemoen, Ugland 231, 9. Simen Nygård, Mykland 226

Klasse J: 1. Svein Christian Mathisen, Bamble 247, 2. Linnea Fredrikke Andreassen Lu, Bamble 246, 3. Eivind Skjeggedal, Mykland 245, 4. Sandra Gjermones Skarmyr, Dølemo 240

Klasse EJ: 1. Benjamin Langenes Nyhaven, Søgne 245, 2. Inger Marie Bringsdal, Holum 222

Klasse V65: 1. Dag Kåre Salvesen, Imenes 250, 2. Åsulv Eriksen, Froland 249, 3. Karl Åge Lyngroth, Froland 248, 4. Dagfinn Vemmelvik, Greipstad 247, 5. Vidar Kåsene, Tørdal 247, 6. Jan Tore Rogn, Bamble 245, 6. Bjørn Tore Lyngroth, Froland 245, 8. Ingvar Aarhus, Greipstad 241

Klasse V73: 1. Karsten Valand, Grindølen 250, 2. Ole Nikolai Rydningen, Rise og Løddesøl 249, 3. Gunnar Torstein Olsen, Løveid 248, 4. Nils Haugaas, Froland 248, 5. Per Torleiv Tveiten, Bykle 248, 6. Harald Englund, Søgne 247, 7. Helge Rosland, Tørdal 246, 8. Åge Tvermyr, Froland 246, 9. Øivind Evensen, Vegårshei 245, 10. Arne Palerud, Drangedal 245, 10. Olav Løkslid, Lunde 245, 12. Dagfinn Olsen, Froland 244, 13. Olav Anders Olstad, Dølemo 244, 14. Magne Rike, Froland 244, 15. Steffen Mjaaland, Mykland 244, 16. Johan Sandland, Imenes 242, 17. Paul Mjaaland, Mykland 242, 18. Aslak Lonebu, Imenes 241, 19. Paul Notto Mikkelsen, Imenes 240, 20. Oddvar Aas, Mykland 229